WordPress database error: [Query was empty]

Siyer-i Nebî Özeti | Tarih Şuuru
Ana Sayfa / e-kitap / Siyer-i Nebî Özeti
Siyer-i Nebî Özeti

Siyer-i Nebî Özeti

Download PDF

 

 

Siyer-i Nebî

PEYGAMBERİMİZ HAZRETİ MUHAMMED MUSTAFA sallallâhü aleyhi ve sellem‘NIN HAYATI

Muhtasar Peygamberler Tarihi, 4 ciltlik İslam Tarihi kitaplarımızdan sonra şimdi de Peygamberimizin kısa ve özet olarak hayatını anlatan bu kitapçıkla huzurlarınızdayız. Daha ziyade okul ve Kuran Kursu talebelerine konu başlıklarını ezberletme ve öğretme açısından faideli olur kanaati ile ve umumi istek üzere hazırladık.

Peygamberler Tarihi kitabımızdaki kısım esas alınarak hazırlanmış olmasına rağmen çok lüzumlu ilavelerde bulunduk. Bihassa sonuna ilave ettiğimiz siyer imtihan soruları  öğrenci ve öğreticilere çok faideli olacaktır.

İslam akaidi süzgecinden geçmiş güzel bir İslam Tarihi okumanın vücub derecesinde lüzumuna inanıyoruz. Müslümanların en azından küçük bir siyer kitabını baştan sona okumaları son derece zaruridir. İşte bunlardan dolayı (Allah’a hamdolsun) siyer ve İslam tarihi sahasında küçük, orta, büyük olarak tam üç boy eser neşretmiş bulunuyoruz.

Bütün güzel şeyler Allahtandır. Bütün hata ve kusurlar ise bizimdir. Diğer eserlerimizle birlikte bu eserimizin de Ümmeti Muhammede Ve Ümmeti Muhammedin evladına faideli olmasını niyaz ediyoruz.

Abdülkadir Dedeoğlu

Osmanlı Yayınevi


İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

 

Hakkında Muharrir

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmiştir *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*
Yorum yapmak için resimdeki karakterleri karşısındaki boşluğa doldurmalısınız. Resimdeki yazıları yenilemek için tıklayın.
Click to hear an audio file of the anti-spam word

Başa Git