Siyer-i Nebî Özeti Reviewed by Momizat on .     Siyer-i Nebî PEYGAMBERİMİZ HAZRETİ MUHAMMED MUSTAFA sallallâhü aleyhi ve sellem'NIN HAYATI Muhtasar Peygamberler Tarihi, 4 ciltli     Siyer-i Nebî PEYGAMBERİMİZ HAZRETİ MUHAMMED MUSTAFA sallallâhü aleyhi ve sellem'NIN HAYATI Muhtasar Peygamberler Tarihi, 4 ciltli Rating:
Viranşehirin Sesi=> Ana Sayfa » e-kitap » Siyer-i Nebî Özeti

Siyer-i Nebî Özeti

Siyer-i Nebî Özeti

 

 

Siyer-i Nebî

PEYGAMBERİMİZ HAZRETİ MUHAMMED MUSTAFA sallallâhü aleyhi ve sellem‘NIN HAYATI

Muhtasar Peygamberler Tarihi, 4 ciltlik İslam Tarihi kitaplarımızdan sonra şimdi de Peygamberimizin kısa ve özet olarak hayatını anlatan bu kitapçıkla huzurlarınızdayız. Daha ziyade okul ve Kuran Kursu talebelerine konu başlıklarını ezberletme ve öğretme açısından faideli olur kanaati ile ve umumi istek üzere hazırladık.

Peygamberler Tarihi kitabımızdaki kısım esas alınarak hazırlanmış olmasına rağmen çok lüzumlu ilavelerde bulunduk. Bihassa sonuna ilave ettiğimiz siyer imtihan soruları  öğrenci ve öğreticilere çok faideli olacaktır.

İslam akaidi süzgecinden geçmiş güzel bir İslam Tarihi okumanın vücub derecesinde lüzumuna inanıyoruz. Müslümanların en azından küçük bir siyer kitabını baştan sona okumaları son derece zaruridir. İşte bunlardan dolayı (Allah’a hamdolsun) siyer ve İslam tarihi sahasında küçük, orta, büyük olarak tam üç boy eser neşretmiş bulunuyoruz.

Bütün güzel şeyler Allahtandır. Bütün hata ve kusurlar ise bizimdir. Diğer eserlerimizle birlikte bu eserimizin de Ümmeti Muhammede Ve Ümmeti Muhammedin evladına faideli olmasını niyaz ediyoruz.

Abdülkadir Dedeoğlu

Osmanlı Yayınevi


İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

 

Yazar Hakkında

Giriş Sayısı : 727

Yorum Yaz


9 − iki =

© Copyright www.tarihsuuru.com Bu sitede yayınlanan resimler,yazılar ve diğer dökümanlar sadece bilgilendirme amacı ile yayınlanmaktadır. Site sahibi ve site yazarları, bu sitede yayınlanan herhangi bir içerikten dolayı ortaya çıkabilecek zararlardan sorumlu tutulamaz.Bu sitede kullanılmış olan Marka, Teknoloji ve Ürün adlarının tüm hakları ticari sahiplerine aittir.Bu sitede yayınlanan tüm yazılar/makaleler,videolar ve bilgiler yayınlandığı gibidir. Yazılardaki/makalelerdeki bu bilgilerin zaman içerisinde değişebileceğini, güncelliğini kaybedebileceğini UNUTMAYINIZ.Sitemizde yayinlanan yazıların tüm haklari sahiplerine aittir. Kısmen veya tamamen kopyalayıp kullanan kişiler hakkında cezai ve hukuki işlem yapılacaktır.Bu siteye girmiş herkes bu uyarıyı okumuş ve burada yazan şartları kabul etmiş sayılır.

Başa çık