Mahmud Esad Coşan Anısına Araştırma ve Eğitim Merkezi Reviewed by Momizat on .  İstanbul Küçük Çamlıca’da kurulan Mahmud Esad Coşan Araştırma ve Eğitim Merkezi’nin açılışına Rusya’dan İ  İstanbul Küçük Çamlıca’da kurulan Mahmud Esad Coşan Araştırma ve Eğitim Merkezi’nin açılışına Rusya’dan İ Rating:
Viranşehirin Sesi=> Ana Sayfa » Kültür Sanat » Mahmud Esad Coşan Anısına Araştırma ve Eğitim Merkezi

Mahmud Esad Coşan Anısına Araştırma ve Eğitim Merkezi

Mahmud Esad Coşan Anısına Araştırma ve Eğitim Merkezi

 İstanbul Küçük Çamlıca’da kurulan Mahmud Esad Coşan Araştırma ve Eğitim Merkezi’nin açılışına Rusya’dan İsveç’e, Almanya’dan ABD’ye, Irak’tan Suudi Arabistan’a kadar birçok ülkeden ve Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen seçkin simalar katıldı.

 
YILMAZ: ESERLERİNİ YENİDEN GÜNCELLEYECEĞİZ

 

M. Esad Coşan Araştırma ve Eğitim Merkezi Başkanı Dr. Necdet Yılmaz, açılışta yaptığı konuşmada, her türlü yabancılaştırma ve dönüştürmeye karşı uyanık olunması ve İslam medeniyetinin geleceğe taşınması gerektiğini belirterek, “Bu ideallerin mütevazı bir örneğini ortaya koymak gayesiyle Mahmud Esad Coşan Araştırma ve Eğitim Merkezi kuruldu. Araştırma merkezimizde Merhum Esad Coşan Hocamız, Merhum Mehmed Zahid Hocamız ve sair büyüklerimizin eserleri yeniden güncellenmek suretiyle yayına hazırlanacak. Sohbetleri gerek görüntülü olarak, gerek sesli olarak, gerekse kitaplaştırılmış olarak gün yüzüne çıkarılacak. Oluşturduğumuz gruplar çalışmalarına başladı” dedi. Dr. Necdet Yılmaz, “Merhum Hocamız, hayatı boyunca günümüz insanı için bir cami modeli, bir eğitim merkezi modeli, bir yaşam tarzı modeli tahayyül etti. Öğrenmeli, yemeli, içmeli ama harama, günaha bulaşmamalı. Kafaya ve gönüle hep birlikte hitap edilmeliydi. Beyin ve ruhu beslemeliydi. Yâr ve ağyâr, dost ve düşman burada kendisini bulmalıydı” diye konuştu. 

Time Türk

Yazar Hakkında

Giriş Sayısı : 727

Yorum Yaz


× altı = 30

© Copyright www.tarihsuuru.com Bu sitede yayınlanan resimler,yazılar ve diğer dökümanlar sadece bilgilendirme amacı ile yayınlanmaktadır. Site sahibi ve site yazarları, bu sitede yayınlanan herhangi bir içerikten dolayı ortaya çıkabilecek zararlardan sorumlu tutulamaz.Bu sitede kullanılmış olan Marka, Teknoloji ve Ürün adlarının tüm hakları ticari sahiplerine aittir.Bu sitede yayınlanan tüm yazılar/makaleler,videolar ve bilgiler yayınlandığı gibidir. Yazılardaki/makalelerdeki bu bilgilerin zaman içerisinde değişebileceğini, güncelliğini kaybedebileceğini UNUTMAYINIZ.Sitemizde yayinlanan yazıların tüm haklari sahiplerine aittir. Kısmen veya tamamen kopyalayıp kullanan kişiler hakkında cezai ve hukuki işlem yapılacaktır.Bu siteye girmiş herkes bu uyarıyı okumuş ve burada yazan şartları kabul etmiş sayılır.

Başa çık